logo mkshavirov

Obecná škola - Obnovená premiéra

Zobrazit program
Obecná škola - Obnovená premiéra


Narozeninová pozvánka od režiséra a producenta Jana Svěráka. Jeho tatínek, český herec a scénárista, Zdeněk Svěrák, oslaví 28. března své osmdesáté narozeniny. V tento jediný významný den se můžete podívat v našem kině na zremastrovanou nestárnoucí klasiku Obecná škola. K filmu je připojen malý předfilm, ve kterém Jaroslav Uhlíř láká diváky ke zpěvu společné narozeninové písně. Připojte se k této unikátní oslavě.

 

Komedie / Drama

Československo, 1991, 97 min

Režie: Jan Svěrák
Scénář: Zdeněk Svěrák
Kamera: F. A. Brabec
Hudba: Jiří F. Svoboda
Hrají: Jan Tříska, Zdeněk Svěrák, Libuše Šafránková, Václav Jakoubek, Radoslav Budáč, Marek Endal, Rudolf Hrušínský, Irena Pavlásková, Ondřej Vetchý, Daniela Kolářová, Eva Holubová,Rudolf Hrušínský ml., Petr Čepek, Bolek Polívka, Zdeněk Mucha, Oldřich Vlach, Petr Brukner,Karla Chadimová, Bořivoj Penc, Jiří Menzel, Karel Kachyňa, Václav Chalupa, Stanislav Hájek,Miroslava Pleštilová, Alice Šnirychová-Dvořáková, Michal Škrabal, Viktor Nejedlý ml., Martin Janda, Tat'ána Puttová, Ladislav Chroust, Rudolf Hammer, Tomáš Procházka, Pavel Kučera,Karel Kmoch, Iva Škudrnová, Miroslava Škudrnová, Tomáš Jákl

Obsah:

Je krátce po válce a do chlapecké třídy jedné ze škol na předměstí Prahy chodí také desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou. Stejně jako ostatní spolužáci, také Eda s Tondou zcela ignorují pokusy rezignované učitelky Maxové o výuku a spíš než o učivo se zajímají o barvu jejích kalhotek. Není divu, že se učitelka jednoho dne zblázní a na její místo nastoupí nový učitel. Jmenuje se Igor Hnízdo a vymyká se všem učitelům, které kluci do té doby poznali. Chodí ve vojenské uniformě, na opasku má opravdovou pistoli a okamžitě zavede ve třídě tuhý režim, jehož součástí jsou také velmi svižná rákoska a poutavá vyprávění o válečných zážitcích, kterými učitel prokládá probíranou učební látku. Přestože jsou jeho metody nečekaně účinné, začnou se velmi brzy na učitelem stahovat mraky. Nejenže někteří tak úplně nevěří jeho hrdinským historkám, ale navíc se začne projevovat jeho slabost pro něžné pohlaví. Zhrzená tramvajákova manželka, kterou Hnízdo opustí kvůli koketním studentkám, dvojčatům Fabiánovým, totiž napíše udání a učiteli hrozí trest za mravní delikt. Přestože se Eda stejně jako ostatní postaví za svého oblíbeného učitele, začíná si uvědomovat, že tím pravým hrdinou pro něj ve skutečnosti není okázale hrdinský učitel, ale jeho puntičkářský tatínek Fanouš Souček, se svým nenápadným, všedním přesto však skutečným hrdinstvím.(oficiální text distributora)

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.

Video ukázka


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy