logo mkshavirov

Bílá tma

Zobrazit program
Bílá tma

Válečné drama

Československo, 1948, 102 min

Režie: František Čáp
Scénář: Leopold Lahola, František Čáp
Kamera: Václav Huňka
Hudba: Jiří Srnka
Hrají: Július Pántik, Mária Prechovská, Boris Andrejev, Nataša Tanská, Jozef Budský, Ladislav Herbert Struna, Oľga Sýkorová, Július Bártfay, Dana Medřická, Viliam Záborský, František Dibarbora, Karol L. Zachar, Jozef Kováč, Ladislav Chudík, Martin Ťapák, Rudolf Deyl ml., Vladimír Salač, Vlado Durdík st., Jozef Šándor, František Kovářík, … (více)
Střih: Jan Kohout
Zvuk: František Šindelář
Scénografie: Miroslav Pelc, Karel Škvor
Kostýmy: Slávka Doležalová-Kulhavá

Obsah:

Film ke 4. výročí SNP: Mladý lékař a skupina zraněných se skrývají v podzemním úkrytu a jsou osvobozeni sovětskými vojáky. Krátce po dokončení filmu odešel režisér František Čáp do zahraničí, točil pak hlavně v Jugoslávii. Autor námětu Leopold Lahola působil do konce 40. Let v Německu, na Slovensko se vrátil jen nakrátko, aby tam natočil Sladký čas Kalimagdory (1968). Při filmování spolupracovala vojenská posádka z Popradu a Velkých Hág a občané ze Štrby.

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.

Video ukázka


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy