logo mkshavirov

Daleká cesta

Zobrazit program
Daleká cesta

Drama / Psychologický
Československo, 1948, 108 min

Režie: Alfréd Radok
Scénář: Mojmír Drvota, Erik Kolár, Alfréd Radok
Kamera: Josef Střecha
Hudba: Jiří Sternwald
Hrají: Blanka Waleská, Otomar Krejča st., Viktor Očásek, Zdeňka Baldová, Eduard Kohout, J. O. Martin, Josef Chvalina, Anna Vaňková, Jiří Plachý st., Saša Rašilov st., Jiří Spirit, Rudolf Deyl ml., Zdeněk Hodr, Karel Jelínek, Jaroslav Seník, František Vnouček, František Kreuzmann st., Josef Toman, Soňa Danielová, Eva Marie Kavanová, Marie Kautská, Jan Stanislav Kolár, Miroslav Svoboda, Alexandra Myšková, Zdenka Procházková, Antonín Jedlička, Anna Jiroušková-Tomanová, Viola Zinková, Věra Koktová, Otylie Beníšková, Marie Burešová, Jan Fischer, Štěpán Bulejko, Milka Balek-Brodská, Hermína Vojtová, Marta Májová, Miloš Kopecký, Karel Effa, Oldřich Dědek, Ladislav Rychman, Emanuel Hříbal, Jaroslav Oliverius, František Marek, Bohumil Bezouška, Jiřina Vávrová, Václav Voska, Marie Hodrová, Josef Oliak, Karolína Vávrová
Střih: Jiřina Lukešová
Zvuk: Josef Vlček
Scénografie: František Tröster, Jan Pacák
Masky: Karel Marek
Kostýmy: Jan Kropáček, František Mádl

Obsah:

DALEKÁ CESTA, prvotina Alfréda Radoka (1914 - 1976), se nutkavou expresí svých obrazů z terezínského ghetta a iritujícím skloubením hraného a dokumentárního filmu stala pro komunistický režim natolik neúnosnou, že byla nejprve nakrátko odsunuta do venkovských kin a posléze zcela vyřazena z distribuce. Měl na tom mj. svůj podíl i Radokův kolega Otakar Vávra (*1911), jemuž se Radokův styl zdál prý příliš křečovitý. Jak se Vávra přiznal ve svých vzpomínkách Podivný život režiséra (1996), když se ho přední stranický ideolog, ministr informací Václav Kopecký (1897 - 1961), na film dotázal, svůj názor nesmlčel a "Kopecký zakázal další promítání Daleké cesty v kinech"...(oficiální text distributora)

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.

Video ukázka


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy