logo mkshavirov

Hrůzostrašný svět Maria Bavy

Zobrazit program

Komu dýchal na záda Vetřelec? Cítili jste se poněkud nesví v Pátek třináctého? Co je to oproti mistrovi, který vám v prvním záběru narazí na tvář Masku démona a vzápětí vás pozve na jeden nekonečný divoký krvavý sabat. Sto let od narození jednoho z nejvýznamnějších tvůrců filmové fantastiky a zvláště hororu italského režiséra Maria Bavy oslaví Havířov připomenutím mistrova odkazu. Bez něj by neexistovaly dějiny moderní kinematografie, protože už jenom svým debutem Maska démona (La maschera del demonio, 1960) vytvořil tento fenomenální kameraman jeden z nejcitovanějších hororů všech dob. Diváci kina Centrum budou navíc po střihovém programu připomínajícím nejslavnější Bavovovy opusy podrobeni experimentu, zda mistrovo nejslavnější dílo, extrémní koncentrace hrůzy a nadpřirozeného děsu, dokáže i dnes vyvolat pocit absolutního ochromení a naprosté bezmoci. Pořad dramaturgicky připravil a uvede filmový kritik a publicista Martin Jiroušek, znalec hororu.

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy