logo mkshavirov

La Gioconda - Pařížská opera

Zobrazit program
La Gioconda - Pařížská opera

Hudba: Amilcare Ponchielli, Dirigent: Daniel Oren, Režie: Pier Luigi Pizzi,

Účinkují: Violeta Urmana, Luciana D’Intino, Orlin Anastassovrmgard, María José Montiel

Obsah:

V úvodu do jedné z mála svých prozaických her Angelo, Tyrant of Padua říká Victor Hugo, že skutečné drama musí být zároveň vznešené i realistické. Amilcare Ponchielli a Arrigo Boito se během procesu převádění divadelní hry do operní formy touto Hugovou premisou řídili bez výhrad. Jejich Gioconda, poprvé uvedená milánskou La Scalou v roce 1876, je jednou z nejvýraznějších klasických oper všech dob. Ač bylo ve své době pro skladatele nesnadné žít a tvořit ve stínu Verdiho, Ponchielli byl jedním z mála, kdo si vydobyli své místo na výsluní a, ač se Mistrovi příliš nevzdálili, podařilo se jim vytvořit vlastní autentický styl. Boito, jehož skladatelský talent se jasně prokázal už při práci na Mefistofelovi, se ukázal být ještě nadanějším libretistou a brzy začal úzce spolupracovat se samotným Verdim. La Gioconda je kdesi na půli cesty mezi francouzskou velkooperou a dramatem ve Verdiho stylu. Líčí téma zlomených srdcí a zmařených osudů na pozadí Benátek 17.století. Moc a láska, oběť a zrada, jed a pomsta: tato opera slučuje všechny prvky klasického melodramatu a vdechuje jim nový život i operní grandiozitu. V tomto ojedinělém a spektakulárním mistrovském kusu se na jednom pódiu společně objeví Violeta Urmana, Luciana D’Intino, Marcelo Alvarez a Sergej Murzaev pod taktovkou Daniela Orena a v režii Piera Luigiho Pizziho.

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy