logo mkshavirov

MET Rigoletto

Zobrazit program
MET Rigoletto

Záznam z MET opery v New Yorku, 148´, titulky.

 

Obsah:

Režisér zasadil novou inscenaci Verdiho slavné tragédie do Las Vegas. Ve svém pojetí se nechal inspirovat neformálním sdružením herců a umělců Franka Sinatry známým pod názvem Rat Pack.

Verdi napsal tuto operu na motivy slavné hry Victora Huga Král se baví.

Rigoletto je šašek u dvora. Pánové si ho velmi dobírají a on s nimi také jinak nejedná. Nejvíc se mu znelíbil Vévoda z Mantovy, který se mu zdá příliš prostopášný, pyšný a rozpustilý. Rigoletto má dceru Gildu, kterou ale drží v tajnosti, protože nechce, aby jí někdo ublížil, aby se tím Rigolettovi pomstil. Neví ale, že mu za Gildou chodí právě Vévoda z Mantovy........

Rigoletto byl ve své době pronásledovaný zásahy cenzury, mezi diváky si však komická opera získala na značné oblibě. Z Verdiho Rigoletta pochází i jeden z nejslavnějších operních „hitů" árie vévody z Mantovy „La Donne é Mobile". Zazpívali si ji hvězdní tenoři Enrico Caruso nebo Luciano Pavarotti a do popkultury se tato melodie zapsala natolik hluboko, že si ji – s novým textem – notují fanoušci na ochozech fotbalových stadionů. V inscenaci opery z roku 2013 se v jedné z menších rolí představí slovenský basista Štefan Kocán. Záznam opery z roku 2013.

režie: Michael Mayer

dirigent: Michele Mariotti

účinkující: Diana Damrau, Oksana Volkova, Piotr Beczała. Željko Lučić, Štefan Kocán

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy