logo mkshavirov

Obušku, z pytle ven

Zobrazit program

V rámci oslav 60. výročí založení našeho města nabízíme školám filmy z roku 1955.

 

Pohádka / Komedie

Československo, 1955, 70 min

Režie: Jaromír Pleskot
Předloha: Karel Jaromír Erben (kniha)
Scénář: Jiří Brdečka, Jaromír Pleskot
Kamera: Josef Střecha, Jiří Tarantík
Hudba: Jan F. Fischer
Hrají: Ladislav Pešek, Josef Beyvl, František Smolík, Renata Borová, Miroslav Fišák, Aleš Košnar,Irena Pejšková, Petra Pleskotová, D. Strudlová, Věra Motyčková, Šárka Smetanová, Eman Fiala,Josef Hlinomaz, Vladimír Jedenáctík, Josef Příhoda, Josef Steigl, František Partyngl, Bohumil Vild,Věra Benšová, F. Kuchař, S. Košar

Obsah:

Adaptace klasické Erbenovy pohádky o chudém muzikantovi, který skrze dobré srdce a kouzelného stařečka k divotvorným darům přišel.
Někdo má všechno a jiný nic. Tak už to chodí i v pohádkách. Například v příběhu o chudém muzikantovi se zlatým srdcem, který se rozdělí o poslední kousek chleba, ačkoli mu samotnému kručí v žaludku hlady. Jako odměnu za své dobré srdce dostane kouzelný ubrousek, prostírající na požádání i ty nejvybranější pochoutky. Než si jej však stačí pořádně užít, ukradne mu ho lakomý krčmář, který má všechno, ale chce ještě víc. A protože mu kouzelný ubrousek nestačí, okrade důvěřivého muzikanta i o oslíka z něhož se sypou dukáty. Jenže nebyla by to pohádka, kdyby se nakonec všechno neobrátilo v dobré, a tak je muzikant spravedlivě odměněn a lakotný hostinský po zásluze potrestán.(oficiální text distributora)

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy