logo mkshavirov

Od Caligariho k Hitlerovi

Zobrazit program
Od Caligariho k Hitlerovi

Dokumentární

Německo, 2014, 114 min

Režie: Rüdiger Suchsland
Předloha: Siegfried Kracauer (kniha)
Scénář: Rüdiger Suchsland
Hudba: Michael Hartmann, Henrik Albrecht
Hrají: Volker Schlöndorff, Fatih Akin, Robert Wiene (a.z.), Friedrich Wilhelm Murnau (a.z.), Billy Wilder (a.z.), Georg Wilhelm Pabst (a.z.), Walter Ruttmann (a.z.), Josef von Sternberg (a.z.), Ernst Lubitsch (a.z.), Louise Brooks (a.z.), Emil Jannings (a.z.), Conrad Veidt (a.z.), Adolf Hitler (a.z.),Fritz Lang (a.z.), Marlene Dietrich (a.z.), Elisabeth Bergner (a.z.), Lilian Harvey (a.z.), Gustaf Gründgens (a.z.), Siegfried Kracauer (a.z.), Rudolf Klein-Rogge (a.z.), Brigitte Helm (a.z.)

Obsah:

Dokumentární výprava do časů Výmarské republiky, jedné z nejpodstatnějších etap světové kinematografie. Výmarská republika (1918–1933) byla nejsvobodomyslnějším státním útvarem, který kdy na německé půdě vznikl. Byla to éra provázená rozkladem, krizí i kulturním rozkvětem. Jednalo se také o nejpodstatnější období německé kinematografie, čas plný objevů a divů. „Sedmé umění" tehdy získalo silné estetické základy, které přetrvávají dodnes. Dokument Od Caligariho k Hitlerovi je fascinujícím pohledem na období, které dalo světu filmy jako Nosferatu, Metropolis, M či Modrý anděl.(Film Europe)

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.

Video ukázka


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy