logo mkshavirov

Kouzelná flétna - přímý přenos z opery

Zobrazit program

 

 

Přímý přenos opery W. Mozarta: Kouzelná fétna z Velikonočního festivalu v Baden - Badenu na Velikonoční pondělí.

 

 

Obsah:

Kouzelnou flétnu zná každý, každý si ji zpívá a kdekdo umí vyprávět její děj. Ačkoli vyprávění tak úplně nestačí. Všechno se vlastně ztrácí v kouzelných scénických efektech bez logické linky, ale zato s nádhernou hudbou. Nepokoušejte se nutit protagonisty do realistického korzetu! Země, v níž se Tamino setká s noční královnou, je Egypt snů. Generace v tom viděly skutečnosti, která platí věčně: že černé může být náhle bílé, že dvě a dvě je někdy pět a že lži zvěstují pravdy, pokud se změní perspektiva („Je to všechno licoměrnost?“, ptá se zoufale Tamino) – v životě se s tím setkáváme často. Právě tak jako míchá Emanuel Schikaneder vídeňské a japonské prvky, tak i Mozart mísí fugy a lidové melodie v chvalozpěvu na člověka, jenž hledá smysl života. Hledající se musí rozhodnout, neboť všechno se tu děje dvojmo, jako drama i jako fraška. A pak, ve zkoušce ohněm a vodou, se stane zázrak: Hudba nezní po ohni, ani po vodě, ale opakuje se rovněž, jako přesné hudební opakování při nejextrémnějších jevištních kontrastech. Jednota muže a ženy jako utopie, jako dokonalá symetrie v surrealistickém snu. Oheň a voda – nevzniká z jejich spojení popel a dým? Možná se však v popelu zatřpytí diamant.

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy