logo mkshavirov

Perníková chaloupka - přenos z Pařížské opery

Zobrazit program
Perníková chaloupka - přenos z Pařížské opery

Dirigent: Claus Peter Flor
Režie: Mariame Clément
Účinkují: Jochen Schmeckenbecher, Irmgard Vilsmaier, Daniela Sindram, Anne-Catherine Gillet, Andreas Conrad

Obsah:

V roce 1881 se stal sedmadvacetiletý Engelbert Humperdinck Wagnerovým asistentem v Bayreuthu. Wagnerovi zbývaly tou dobou už jen dva roky života. Tyto dva roky intenzivní tvůrčí spolupráce na opeře Parsifal nesmazatelně poznamenaly život i autorský styl mladého skladatele. V roce 1883 Mistr zemřel, zanechaje svého následovníka “nehotového”. Z Humperdincka se stal tulák, putující napříč Evropou, který se nakonec prosadil jako uznávaný pedagog. O dekádu později dokončil Humperdinck ve Výmaru své mistrovské dílo – Perníkovou chaloupku. Libreto napsala jeho sestra, inspirovaná stejnojmennou pohádkou bratří Grimmů. Opera měla premiéru o Vánocích, pod nadšenou taktovkou Richarda Strausse. Humperdinck se přidržel Wagnerovského smyslu pro souvislou melodii a leitmotiv. Jeho pohádková opera (Märchenoper) vycházela krom toho také z písní pro děti a pozapomenutých populárních melodií. Výsledkem je hudba, která uvádí v úžas podobně jako hluboká jezera germánských legend, zároveň je však posluchači zvláštně povědomá. Vykouzlí vzpomínku na dávno zapomenuté dětství, a posluchači je rázem, jako by i on sám prožíval dobrodružství sourozenců, ztracených v lese a chycených do pasti ježibaby a její chaloupky z perníku.

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy