logo mkshavirov

Příběh filmu: Odysea - epizoda 5 a 6

Zobrazit program
Příběh filmu: Odysea - epizoda 5 a 6

 

Dokumentární / Historický
Velká Británie, 2011, 15x60 min

Režie: Mark Cousins
Scénář: Mark Cousins
Kamera: Mark Cousins
Hrají: Mark Cousins, Norman Lloyd, Lars von Trier, Paul Schrader, Haskell Wexler, Alexandr Sokurov, Woo-ping Yuen, Samira Makhmalbaf, Stanley Donen, Sharmila Tagore, Mani Kaul, Youssef Chahine, Kjóko Kagawa, Donald Richie, Gaston Kaboré, Bernardo Bertolucci, Bill Forsyth, Baz Luhrmann, Terence Davies, Edward Neume

 

Obsah:

6 let natáčení, 4 kontinenty, 11 desetiletí a tisíce filmů. Výpravný příběh o vývoji filmu.

Na konci let 1800 se zrodilo nové umění. Vypadalo jako naše sny. Ukazovalo nám cizí země. Změnilo vše, po čem jsme dosud toužili. Vznikl FILM. Filmy jsou nyní multi-milionovým, globálním, digitálním, zábavním průmyslem. A jsou o penězích. Nebo snad ne? Tento dokument si to totiž nemyslí. Věříme, že kino je o něčem jiném. Ale o čem? Existuje pouze jediný způsob, jak to zjistit – vyjít do ulic, cestovat světem. Potkávat lidi jako jsou Stanley Donen, který natočil Zpívání v dešti. A Youssef Chahine, první skvělý arabský a africký režisér. A Jane Campion z Austrálie. A Kyôko Kagawa, která si zahrála v tom nejúžasnějším filmu všech dob. Oni vědí, co to film je, odkud se vzal a jak funguje. Oni vědí, že peníze nepohání vývoj filmu kupředu.(oficiální text distributora)

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.

Video ukázka


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy