logo mkshavirov

Šmejdi

Zobrazit program
Šmejdi

Dokumentární
Česko, 2013, 78 min

Režie: Silvie Dymáková

 

Celovečerní dokumentární film Silvie Dymákové a Romany Mazalové Šmejdi rozkrývá drsné pozadípředváděcích akcí pro seniory. Dymáková s Mazalovou navštívily více než 30 akcí a skrytou kamerouzachytily prostředky, kterými prodejci donucují seniory k nákupu nekvalitního a předraženéhozboží. Nejdůležitější ambicí filmu Šmejdi je snaha čelit nekalým praktikám osvětou a informovánímveřejnosti, se zvláštním důrazem na ohroženou skupinu. Senioři nad 65 let jej proto mohouzhlédnout zdarma při kterékoliv projekci v celé České republice

Obsah:

Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze kterých mrazí. Lži a promyšlená manipulace, jejímž jediným cílem je donutit bezbranné staré lidi k nákupu předraženého zboží. Senioři ze svých nuzných důchodů splácí horentní sumy za často nekvalitní produkty. Někteří z nich se dušují, že už na žádnou akci nikdy nepojedou, jiní to nevydrží a jedou znovu. Co je žene? Zvědavost? Samota? Nebo závislost? Autorky tohoto filmu rok v převleku navštěvovaly akce, kde se důchodcům vymývají mozky a kde mladí lidé nejsou vítáni. Vedle autentických záběrů z předváděcích akcí a výpovědí poškozených seniorů přináší dokument i pohled psycholožky, právníka a dalších odborníků. Film tak poprvé komplexně mapuje tento nechvalný fenomén dnešní doby. (oficiální text distributora)

 

Poznámka k ceně: NAD 65 LET ZDARMA

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.

Video ukázka


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy