logo mkshavirov

Život a smrt v Pompejích a Herkulaneu

Zobrazit program
Život a smrt v Pompejích a Herkulaneu

Obsah:

Zánik Pompejí z Britského muzea je vůbec první výstavou, kterou muzeum světového formátu přinese v HD obrazovém rozlišení divákům v kinosálech. Budou tak moci nerušeně shlédnout velkolepou expozici, která právě teď probíhá v Britském muzeu v Londýně a nese název “Život a smrt v Pompejích a Herkulaneu”. Je to jedinečná výstava, která se zaměřuje na domovy a životy starověkých Římanů, kteří obývali rušné a prosperující Pompeje a přímořské městečko Herkulaneum zhruba před dvěma tisíci lety, v roce 79 našeho letopočtu, kdy obě místa zničil výbuch Vesuvu. Tuto jedinečnou událost uvede ředitel Britského muzea Neil MacGregor. Diváky bude výstavou provázet řada věhlasných odborníků, kteří starobylé exponáty doslova přivedou zpět k životu. Nebude chybět ani dobová hudba, poezie a očitá svědectví této tragédie, stejně jako krátké filmy z dnešních Pompejí a Herkulanea natočené výhradně pro tento přenos. Diváci budou mít jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí výstavy, což jim umožní lépe pochopit tragický osud těchto dvou starořímských měst.

 

Diváci v kinosálech se ocitnou přímo na římské ulici a navštíví tamější dům s rozlehlým atriem, kuchyní, obývacím pokojem, salónem a zahradou. Ve společnosti vědců a odborníků, jako jsou kurátor výstavy Paul Roberts, profesorka klasických studií na Cambridge University Mary Beard, historička Bettany Hughes nebo konzultantů jako šéfkuchař Giorgio Locatelli a zahradnice Rachel de Thame si diváci prohlédnou proslulé sádrové odlitky lidí zachycených díky sopečnému žáru i předměty jejich denní potřeby. Mezi ty například patří detailně propracované šperky, sochy, mozaiky, kuchyňské potřeby, a dokonce potraviny včetně nedotčeného bochníku chleba, na němž je stále zřetelně vidět znak pekaře. Mezi další unikátní exponáty patří několik kusů dřevěného nábytku karbonizovaného horkým popelem, který zasypal Herkulaneum. V Pompejích by tento způsob konzervace nebyl možný, a proto je tak důležité vidět artefakty z obou těchto měst pohromadě. Zachovala se tak například truhla na prádlo, vykládaná trojnožka či zahradní lavice. Nejpůsobivější dojem však vyvolává dětská kolébka.

 

Tato výjimečná filmová událost se natáčela živě v HD obrazovém rozlišení přímo v Britském muzeu v červnu 2013 a nabídne tak divákům po celém světě možnost spatřit tuto odbornou a detailně propracovanou výstavu z pohodlí jejich oblíbeného kina.

 

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy