logo mkshavirov

Rudý baron

Zobrazit program
Rudý baron

Válečný / Akční / Dobrodružný / Historický

Německo / Velká Británie, 2008, 120 min

Režie: Nikolai Müllerschön
Scénář: Nikolai Müllerschön
Hrají: Matthias Schweighöfer, Lena Headey, Til Schweiger, Maxim Mehmet, Joseph Fiennes, Axel Prahl, Volker Bruch, Tino Mewes, Brian Caspe, Gérard Robert Gratadour, Hanno Koffler, Julie Engelbrecht, Albert Franc, Luise Bähr, Gitta Schweighöfer, Richard Krajčo, Braňo Holiček, Jan Vlasák, Ladislav Frej st., Robert Nebřenský, Rostislav Novák ml., Igor Chmela, Lukáš Příkazký,Josef Vinklář, Jan Unger, Vlastina Svátková, Jiří Wohanka, Iveta Jiřičková, Václav Jílek, Irena Máchová, Pavel Myslík, Radek Bruna, Tomáš Koutník, Tomáš Ibl, Jiří Kout, Ondřej Volejník, Adam Mišík, Vladislav Rousek, Denny Ratajský, Zdeněk Pecha, Steffen Schroeder, Ralph Misske

Obsah:


Film vypráví o životě slavného německého stíhacího letce za 1. světové války, Manfreda von Richthofena, známého též jako Rudý baron a Eso všech es. Jeho rudý trojplošník se stal postrachem letců Dohody. Francouzi mu přezdívali Rudý ďábel, Britové na jeho hlavu vypsali odměnu... Během války sestřelil nejméně 80 letounů, nejvíce ze všech pilotů na obou stranách. Prý si z každého sestřeleného letadla odnášel kousek domů do své "sbírky". Ale také ke konci své kariéry řekl: "Po každé bitvě ve vzduchu se cítím mizerně. Když po boji vystoupím na svém letišti na pevnou zemi, jdu do svého pokoje a nechci nikoho vidět ani s nikým mluvit..."
Rudý baron ale není prvním filmem pojednávajícím o osudech Manfreda von Richthofena. Vypráví o něm mimo jiné americký film The Red Baron z roku 1971.(July)

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.

Video ukázka


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy