logo mkshavirov

Sami + Mezi stěnami

Zobrazit program
Sami + Mezi stěnami

Film Sami

Česko, 2012, 30 min

Režie: David Vigner
Hrají: Kateřina Försterová, Eva Vejmělková, František Strnad, Jan Lefner, Tereza Beranová, Andrea Berecková

 

Film Sami se zabývá problematikou poruch příjmu potravy, jejich příčinami a důsledky. V dokumentární části sledujeme osudy tří osob trpících anorexií a bulimií. Situace, které popisují skutečné postavy, jsou také ilustrovány v části filmové, kde sledujeme osud šestnáctileté Anny. Její první milostný vztah s Viktorem se rozpadl na popud jejích rodičů. Nejen tyto okolnosti vedou Annu k pocitu, že vzniklé problémy jsou způsobené její silnou postavou. Anna požádá o pomoc svou nejlepší kamarádku Sáru. V průběhu filmu sledujeme proměny hlavní hrdinky, kde se objeví jako krásná, hubená a spokojená dívka. Postupně však Anna nad svým hubnutím ztrácí kontrolu. Snímek odhaluje divákovi všeobecně známá, ale i neznámá fakta o těchto zákeřných psychických onemocněních a je také sociální sondou do života a prostředí současného mladého člověka. Film Sami je doporučenou školní pomůckou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

 

Film Mezi stěnami

Česko, 2007, 38 min

Režie: David Vigner
Hrají: Nikola Grecmanová, Pavla Tomicová, Marie Logojdová, Tomáš Váhala, Táňa Hlostová

 

Hlavní postavou je sympatický Martin. Jeho na první pohled poklidný život narušují dva spolužáci, Jakub a Pavel. Příběh je založen na dvou myšlenkových liniích. První linie sleduje Martinovy vnitřní pocity osamocení a bezmocnosti gradující k myšlenkám sebevraždy. Jeho strach a stud mu nedovolují svěřit se rodičům. Ti přičítají zhoršující se výsledky ve škole, ztrácení peněz a cigaret Martinově pubertě. Jedině spolužačka Jana pozoruje dění ve třídě skepticky. Snaží se Martinovi pomoci. Druhá linie popisuje pocity agresorů, momenty zvratů uvnitř party, emoce a adrenalin, který se zvyšuje se stupňujícím se násilím.

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.

Video ukázka


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy