logo mkshavirov

Strakonický dudák

Zobrazit program

V rámci oslav 60. výročí založení našeho města nabízíme školám filmy z roku 1955.

 

Pohádka

Československo, 1955, 116 min

Režie: Karel Steklý
Scénář: Karel Steklý, Josef Kajetán Tyl (divadelní hra)
Kamera: Václav Huňka
Hudba: Jan Seidel
Hrají: Josef Mixa, Ladislav Pešek, Jana Ebertová, Jaroslav Průcha, Marie Tomášová, Rudolf Deyl st., Jaroslav Vojta, Josef Bek, František Šlégr, Rudolf Hrušínský, Karel Jičínský, Věra Benšová,Vítězslav Vejražka, Jiřina Petrovická, Vlasta Fabianová, Květa Fialová, Růžena Gottliebová, Eva Svobodová, Luděk Pilc, Emil Kadeřávek, Jiří Němeček, Josef Hlinomaz, Oldřich Hoblík, Stanislav Langer, Věra Burešová, Marta Májová, Božena Havlíčková, Věra Petáková, Jaroslav Orlický, Sylva Byšická, Jana Andrsová, O. Březina, Marta Záhorová, Ježková, Prášková, J. Mothejzlík, I. Plecitý, Z. Skaličková, Mátl, Vlastimil Jílek, Oldřich Stodola

Obsah:

Český celovečerní barevný film byl natočen podle stejnojmenné dramatická báchorky zakladatele moderního českého divadla Josefa Kajetána Tyla, která patří nejen k nejznámějším a nejoblíbenějším hrám tohoto autora, ale českého divadelního repertoáru vůbec. Autor scénáře se držel přísně Tylovy předlohy, vyprávějící o dudákovi Švandovi, který se pro peníze a slávu vydal do ciziny, ale u kterého nakonec vítězí láska k vlasti. Věčně platnou hodnotou „Strakonického dudáka" je horoucí Tylovo vlastenectví a nesmiřitelný odpor proti kosmopolitismu. A tu se právě autoru filmu podařilo vyzvednout to, co bylo dříve naším divadlem Tylovi soustavné odpíráno - jeho vlasteneckou a revoluční bojovnost.(Filmový přehled)

Hrajeme v tyto dny:
DatumČasCenaSál

On-line prodej končí 30 minut před začátkem představení.  Zakoupené vstupenky nelze vrátit.


Legenda:3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmuFilmový klub

V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).

Slevy:Pondělní slevaSleva děti / studenti / senioři (20,- Kč/os.)Sleva pro 2 osoby (20,- Kč/os.)Sleva pro 3 a více osob (30,- Kč/os.)

Sleva pro senioryVstup volnýFlexi passy» Zobrazit podmínky pro získání slevy